Interesujesz się prawami człowieka, przedsiębiorczością społeczną, edukacją i aktywizmem oraz nowymi mediami? Szukasz doświadczenia, które pozwoli Ci nauczyć się praktycznych umiejętności i zobaczyć, jak na co dzień pracuje się w sektorze organizacji pozarządowych? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do naszego zespołu do pracy w ramach praktyk studenckich lub wolontariatu.
Dlaczego warto?
Przede wszystkim możesz zdobyć ciekawe, ale i praktyczne doświadczenie przy realizacji projektów edukacyjno-aktywizujących zarówno w Polsce jak i w międzynarodowym środowisku. Nasz kompetentny i twórczy zespół pomoże Ci rozwijać Twoje umiejętności – m.in. oferujemy bowiem możliwość udziału w kursach, szkoleniach i konferencjach (poświęconych tematyce praw człowieka, edukacji obywatelskiej, komunikacji społecznej i innych), organizowanych przez sieć Humanity In Action oraz HIA Polska. Będziesz mógł/mogła poznać i współpracować z członkami/kiniami sieci liderów/ek i aktywistów/ek, którzy tworzą nagradzane startupy społeczne takie jak: MamyGłos, Kuchnia Konfliktu, GośćInność, czy Interwencja Pasażerska. Oferujemy elastyczne warunki współpracy oraz wystawienie referencji po zakończeniu praktyk/wolontariatu. Zobacz opinie osób, które współpracowały z nami w przeszłości.
Twoje zadania?
Będziemy potrzebowali Twojego wsparcia – zarówno przy planowaniu, promocji i rekrutacji do naszych projektów dotyczących przedsiębiorczości społecznej i Akademii Praw Człowieka, ale także przy pracach organizacyjno-logistycznych. Liczymy na Ciebie zarówno za biurkiem (pomoc w komunikacji zewnętrznej, research/wyszukiwanie informacji, pomoc w sprawnym prowadzeniu biura, wsparcie przy przygotowywaniu dokumentów do księgowości, tworzenie i aktualizacja baz danych), jak i w Internecie (tworząc teksty promocyjne i informacyjne do mediów tradycyjnych i społecznościowych czy aktualizując naszą stronę internetową) oraz w terenie (na przykład podczas naszych wydarzeń lub gdy trzeba będzie odebrać lub wysłać dokumenty na mieście).
Czego od Ciebie oczekujemy?
Najważniejsza jest dla nas Twoja motywacja do działania – szczególnie do zadań logistyczno-organizacyjno-administracyjnych. Tematyka praw człowieka i edukacji obywatelskiej jest Ci bliska. Oczekujemy także, że będziesz odpowiedzialną, samodzielną w działaniu i systematyczną osobą, której nie straszne pracowanie pod presją czasu lub przy wielu zadaniach jednocześnie. Jeśli jesteś osobą komunikatywną i chętną do podejmowania wyzwań pracy biurowo-kreatywnej – aplikuj na praktyki/wolontariat!
W ramach współpracy z nami potrzebujesz także posługiwać się językiem angielskim w stopniu bardzo dobrym (jest to język roboczy międzynarodowej sieci HIA), sprawnie poruszać się w Excelowych tabelkach i Wordzie. Byłoby świetnie, jeśli Twoje zdolności organizacyjne (we wsparciu realizacji projektów/działań projektowych czy pracy administracyjno-biurowej) mają już odzwierciedlenie w doświadczeniu (np. trwającym parę miesięcy w projektach społecznych/działalności studenckiej).
Zapraszamy osoby studiujące zarówno dziennie jak i zaocznie, I lub II stopnia, lub takie, które niedawno ukończyły studia.
W ramach minimum 3 miesięcznej współpracy możesz u nas spędzić od 20-40 godz. tygodniowo (szczegóły do uzgodnienia) i podchodzimy do tego elastycznie. Rozpoczęcie współpracy przewidujemy w listopadzie 2018 r. Pierwszy tydzień u nas to taki „okres próbny”, by lepiej się poznać i stwierdzić, że po obu stronach jest chęć współpracy i podobne oczekiwania.
Praktyki studenckie/wolontariat są nieodpłatne, jednakże istnieje możliwość pozyskania stypendium z Urzędu Pracy w Warszawie, dla osób do 30 roku życia, które ukończyły studia i są zarejestrowane w Warszawie jako osoby bezrobotne.
Wszystkich zainteresowanych współpracą z nami prosimy o zgłoszenie swojej aplikacji poprzez formularz elektroniczny.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 18.11.2018
Dziękujemy!
Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami/kandydatkami.
Fundacja Humanity in Action Polska (HIA Polska) należy do transatlantyckiej sieci organizacji Humanity in Action (HIA), która działa w Bośni i Hercegowinie, Danii, Francji, Holandii, Niemczech oraz USA i zrzesza obecnie ponad 2000 aktywistek/aktywistów na całym świecie i stale się powiększa. Nasza sieć stosuje metodę łączącą edukację o prawach człowieka z edukacją historyczną, która pozwala w systematyczny i długofalowy sposób edukować i inspirować młodych ludzi w dziedzinie praw człowieka i mniejszości. Wspieramy ich w pogłębianiu wiedzy i doskonaleniu umiejętności niezbędnych do podejmowania działań na rzecz osób i grup dotkniętych mową nienawiści, dyskryminacją, rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem oraz marginalizacją społeczno-ekonomiczną.
Tworzymy również w Polsce aktywnie działającą sieć absolwentek/absolwentów naszych programów, czyli środowisko ludzi, o różnych poglądach politycznych, pochodzeniu, statusie społecznym i stanie zdrowia, których łączy to, że „nie jest im wszystko jedno”. Często nasze działania mają charakter pionierski tj.: stworzenie pierwszej w Polsce sieci aktywistek/aktywistek z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych czy pierwszego ogólnopolskiego kongresu dla cyberaktywistek/cyberaktywistów (Strefa Interakcji).
Naszym flagowym programem jest realizowana od 2006 r. międzynarodowa Akademia Praw Człowieka/Warsaw HIA Fellowship, która znalazła się w pierwszej dziesiątce stypendialnych programów edukacyjnych (fellowship) w światowych rankingach opiniotwórczych portali branżowych: Human Right Careers oraz College Magazine. Od 2018 r. realizujemy projekt pilotażowy „Przestrzeń Działania”, w ramach którego łącząc narzędzia z zakresu edukacji, technologii i aktywizmu społecznego szukamy skutecznych i innowacyjnych sposobów umacniania praw człowieka oraz wdrażania działań z zakresu przedsiębiorczości społecznej.
Za swoją działalność Fundacja Humanity in Action Polska była wielokrotnie nagradzana. W 2015 roku otrzymaliśmy prestiżową międzynarodową Nagrodę Międzykulturową MSZ Austrii (Intercultural Achievement Award). W ramach konkursu S3KTOR miasta stołecznego Warszawy w 2016 r. Fundacja dostała nagrodę za najlepszą inicjatywę pozarządową w kategorii Edukacja jak również specjalną nagrodę mieszkańców Warszawy. Natomiast w 2018 roku Kuchnia Konfliktu – inicjatywa założona przez absolwentkę naszej Akademii – również otrzymała wyróżnienie S3KTOR w wyniku plebiscytu wśród mieszkańców.