Ślązaczka, której niezwykle bliska jest tematyka różnorodności i wielokulturowości. Z potrzeby poszerzania wiedzy w tym zakresie, ale także, aby edukować innych, zaangażowała się w działalność trzeciego sektora. W 2013 r. współzałożyła Stowarzyszenie im. Maxa Kopfsteina, którego jest prezeską i z którym zrealizowała kilkanaście projektów. Współpracowała także z szeregiem polskich i zagranicznych organizacji pozarządowych działających na polu kultury i edukacji. W swojej pracy społeczno-aktywistycznej skupia się również na kwestiach tożsamości, historii i kultury żydowskiej, dziedzictwa kulturowego, złożoności historii i trudnej pamięci.
Ukończyła wiele szkoleń i kursów z zakresu komunikacji, edukacji o wielokulturowości, edukacji o Holokauście, czy edukacji muzealnej. Ukończyła podstawowy kurs facylitatorów dialogu organizowany przez Nansen Center for Peace and Dialogue. Uwielbia pracować w różnorodnym, wielokulturowym środowisku – z wielką przyjemnością przez kilka lat koordynowała międzynarodowy program stażowy i wolontariacki.
Jest absolwentką religioznawstwa oraz judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim i uczestniczką Akademii Edukacji Antydyskryminacyjnej. Naukowo współpracowała także z Uniwersytetem Gdańskim. Do aktywizmu podchodzi interdyscyplinarnie, dlatego rozwija wiedzę i kompetencje w zakresie zarządzania zmianą społeczną.