Liderka: Jolanta Goździk, woj. lubelskie
„Pochodzę z Jasionki k. Parczewa. Jestem absolwentką filologii polskiej i kulturoznawstwa. Od zawsze trudno było mi usiedzieć w jednym miejscu. Byłam wolontariuszką EVS w Gruzji, współtworzyłam projekt „Trójwymiarowy kalendarz” (2012 i 2013), ukończyłam Polsko-Angielską Szkołę Trenerów Młodzieżowych.
Przy współpracy z organizacjami pozarządowymi prowadzę animacje i warsztaty edukacyjne. Obecnie jestem związana z Fundacją Forum Dialogu, gdzie współprowadzę warsztaty dotyczące historii i kultury Żydów w ramach „Szkoły Dialogu”. Po godzinach udzielam się jako wolontariuszka w Centrum Wolontariatu w Lublinie, w programie „W drodze – wolontariat na rzecz uchodźców”.
Pasjonuje mnie odkrywanie różnorodności, uwielbiam zbierać nowe doświadczenia i spotykać się z ludźmi. Chcę robić rzeczy, które zmieniają myślenie, mają realny wpływ na otoczenie i pokazują, jaki świat jest ciekawy.”
ROZMOWY O MOWIE
ROZMOWY O MOWIE – mają stwarzać przestrzeń do dyskusji, spotkań i działań, które będą zwalczać mowę nienawiści, zapobiegać i przeciwdziałać jej.
ROZMOWY O MOWIE – to możliwość poznania osób różnych narodowości mieszkających w Polsce.
ROZMOWY O MOWIE – mają integrować mieszkańców i mieszkanki Parczewa, zapraszać do wspólnego działania.
ROZMOWY O MOWIE – będą toczyć się w trzech przestrzeniach:
• w szkole – warsztaty edukacyjne dla osób z Parczewa i okolic pracujących z młodzieżą. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów dowiedzą się m.in. czym jest mowa nienawiści, jak jej zapobiegać i przeciwdziałać. Poznają także przykłady dobrych praktyk oraz zastanowią się, jakie działania mogą podjąć w swoich placówkach.
• przy kawie – otwarte spotkanie dla mieszkańców i mieszkanek Parczewa. W programie m.in. pakiet informacji o reagowaniu na mowę nienawiści, wspólne zgłaszanie internetowych hejtów i możliwość spotkania z osobami różnych narodowości.
• online – kampania internetowa z udziałem parczewian i parczewianek.
Zapraszamy na stronę projektu!
- warsztaty „Rozmowy o mowie w szkole”
Zwyciężczynie konkursu:
I miejsce – Oktawia Czechowska
II miejsce – Gabriela Wojtal i Malwina Grzywacz
III miejsce – Aneta Król
Nagrodzone filmiki będzie można obejrzeć w trakcie spotkania „Rozmowy o mowie przy kawie” 24 lutego w „Galerii Smaków” w Parczewie.
- Spotkanie „Rozmowy o mowie przy kawie”
Finał „Rozmowy o Mowie przy kawie”
Rozmowy o mowie w mediach:
Rusza projekt „Rozmowy o mowie”, tygodnikopinie.pl
O mowie nienawiści wśród młodzieży i nie tylko, Radio Lublin