Jeśli:
- pracujesz/działasz/zarządzasz organizacją pozarządową lub grupą nieformalną działającą na rzecz praw człowieka, grup mniejszościowych i/lub defaworyzowanych,
- Twoja organizacja potrzebuje wsparcia w zakresie: PR i komunikacji; planowania i zarządzania budżetem i/lub innymi zasobami,
- masz pomysł na zmianę, którą chcesz wdrożyć w organizacji, ale potrzebujesz wsparcia merytorycznego i finansowego,
- chcesz zaangażować się w budowanie i rozwijanie koalicji organizacji pozarządowych działających na rzecz praw człowieka, grup mniejszościowych i/lub defaworyzowanych,
- chcesz zostać częścią aktywnie działającej sieci Humanity in Action, która obecnie liczy ponad 2700 wyróżniających się aktywistów/ek z całego świata.
Aplikuj do projektu Kickstarter!
Celem projektu realizowanego przez Humanity in Action Polska jest wsparcie polskich organizacji pozarządowych szczególnie, ale nie wyłącznie tych spoza dużych ośrodków miejskich, w osiągnięciu większego wpływu na kwestie praw człowieka i praw mniejszości.
Deadline na aplikację: 27 sierpnia.
Kim jesteśmy?
Fundacja Humanity in Action Polska jest nagradzaną organizacją pozarządową, która jest częścią międzynarodowego konsorcjum organizacji Humanity in Action (HIA) mającego oddziały w Bośni i Hercegowinie, Danii, Holandii, Niemczech i USA. Naszą misją jest tworzenie globalnej wspólnoty aktywistek/aktywistów i liderek/liderów zaangażowanych w prospołeczną lub/i obywatelską działalność na rzecz wzmacniania demokracji, zwalczania przyczyn oraz przejawów dyskryminacji, mowy nienawiści i nietolerancji, jak również promocji i wzmacniania kultury praw człowieka. W naszej działalności koncentrujemy się na innowacjach w edukacji, mentoringu wzmacniającym Diversity, Equity & Inclusion (DEI) oraz międzysektorowym sieciowaniu i współpracy w zakresie praw człowieka. Stworzyliśmy m.in. Akademię Praw Człowieka; „Uprzedź Uprzedzenia” pierwszą w Polsce sieć łączącą aktywistów/ki z niepełnosprawnościami i bez; zorganizowaliśmy pierwszy ogólnopolski Kongres „Strefa Inter@kcji” dla ponad 200 cyberaktywistów/ek; popularną serię książek interaktywnych o mniejszościach oraz przeciwdziałaniu hejcie i mowie nienawiści oraz 10 KROKÓW pierwszą mobilną aplikację, która łączy edukację na rzecz praw człowieka z edukacją historyczną. Współprowadzimy również Humanity in Action The Landecker Democracy Fellowship dla wyróżniających się liderów/ek oraz ich inicjatyw/organizacji. Wśród innowacyjnych projektów członków/kiń naszej aktywistycznej sieci, które mentorowaliśmy są m.in Kuchnia Konfliktu, Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego, festiwal filmów dokumentalnych autorstwa kobiet HER Docs, inicjatywa Queerowy Feminizm.
Więcej informacji o nas:
humanityinaction.org | uprzedz
Jak to zrobimy?
Uczestnicy i uczestniczki poszerzą wiedzę i poznają narzędzia potrzebne do przeprowadzenia diagnozy swojej organizacji. Zapewnimy im przestrzeń i zasoby do wspólnego uczenia się i projektowania rozwiązań. Wspólnie zastanowimy się jakie czynniki uniemożliwiają ich organizacjom rozwój i osiągnięcie planowanego wpływu oraz jak te bariery pokonać. Dodatkowo, wybranym organizacjom zaoferujemy mini-granty w wysokości ok. 5000 zł, aby wesprzeć skuteczne wdrożenie planowanych zmian.
Co Wam oferujemy?
Roczny program wsparcia i rozwoju realizowany przez doświadczonych ekspertów/ki, który obejmuje różne formy współpracy ‘szyte na miarę’:
- Zjazdy na żywo (2 sesje weekendowe od piątku do niedzieli):
– spotkania z ekspertami/kami i praca w grupach,
– mentoring i ewaluacja działań danej organizacji przez niezależnego/ą eksperta/kę w wybranej dziedzinie,
– networking i budowanie koalicji,
– wspólna praca w ramach organizacji w dwu i trzyosobowych zespołach nad wdrożeniem zmian,
– mini-granty dla wybranych organizacji na wdrożenie zmian zaprojektowanych w czasie projektu.
- Program on-line:
– wspólna praca w systemie PALS (peer-assisted learning strategies),
– spotkania z ekspert/kami i praca w grupach,
– mentoring.
- Konferencja na żywo wiosną 2024 r.:
– podsumowanie zrealizowanych działań i wdrożonych zmian,
– budowanie międzysektorowej koalicji,
– networking z przedstawicielami i przedstawicielkami trzeciego sektora, świata biznesu i nauki.
Jak aplikować?
Wypełnij formularz http://bitly.pl/jdtsO do 27 sierpnia. Wybrane osoby zaprosimy na krótkie rozmowy, które odbędą się w terminie 4-8 września. Ostateczne wyniki rekrutacji podamy do 12 września. Pierwszy zjazd (pokrywamy koszty noclegu i dojazdu) odbędzie się w okolicy Warszawy w dniach 22-24 września.
Macie pytania lub wątpliwości? Zachęcamy do kontaktu z Larysą Michalską, managerką projektu l.michalska@humanityinaction.org
Projekt Kickstarter finansowany jest ze środków Fundacji „Pamięć Odpowiedzialność Przyszłość” (EVZ).
Patronat medialny