>> 1 aplikacja
>> 1 strona www.10krokow.org
>> 2 filmiki na Tik Toku
>> 3 języki
>> 4 webinary
>> 400 testerów i testerek
>> ponad 1500+ pobrań aplikacji
To tylko część statystyk dotyczących naszego 18-miesięcznego projektu „Przejdź do historii! Przyjmij wyzwanie”, który zakończyliśmy 30 czerwca. Był to wspaniały, intensywny czas, który zaowocował nie tylko aplikacją mobilną 10 KROKÓW, ale także wieloma spotkaniami (wirtualnymi i na żywo), rozmowami i pomysłami na kolejne projekty i działania. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych informacji zwrotnych na temat aplikacji i wydarzeń towarzyszących jej promocji. Osiągnęliśmy zamierzone w projekcie cele, ale jeden cieszy nas szczególnie – udało się mimo pandemicznych przeciwności, stworzyć projekt partycypacyjny, na którego rozwój mieliście i miałyście wpływ także Wy! Dziękujemy, że podjęliście i podjęłyście to wyzwanie!
Celem projektu „Przejdź do historii! Przyjmij wyzwanie” było przywrócenie pamięci o osobach zapomnianych, bądź mniej znanych, które w czasie II wojny światowej nie pozostały obojętne, wystąpiły w obronie godności i praw człowieka, przeciwstawiły się przemocy i niesprawiedliwości i które swoim odważnym działaniem pomagały innym. Cieszymy się, że nasza aplikacja stała się ciekawym i użytecznym narzędziem edukacyjnym, z którego korzystacie, a zawarte w niej historie inspirują Was do działania i zmieniania świata na lepsze :)
Jeśli szukacie dodatkowych materiałów, mamy dla Was coś specjalnego! Na stronie www.10krokow.org znajdziecie jeszcze więcej inspirujących historii osób z różnych części Europy, mapę interaktywną do której możecie dodawać własne wydarzenia, projekty, czy kampanie, a już niebawem pojawią się tam także dodatkowe materiały edukacyjne.
Jeśli jeszcze nie jesteście pewni/pewne, czy warto sięgnąć po aplikację 10 KROKÓW? Oto opinie dotychczasowych użytkowników i użytkowniczek:
„Kapitalne jest pokazanie historii przez pryzmat historii jednostek. Interesujący jest też dobór materiałów źródłowych.”
„Dodatkowe narzędzie do pracy. Treści podane w atrakcyjny dla młodzieży sposób.”
„Ciekawa forma zajęć, poznawanie bohaterów nieznanych, zwyczajnych ludzi.”
„Doskonałe narzędzie edukacyjne do nauczania o Holokauście, jak też przeciwdziałaniu dyskryminacji. Narzędzie do pracy nad autorefleksją u ucznia, pogłębiającą jego wiedzę przedmiotową, budzące empatię.”
„Bardzo nowoczesna i przydatna pomoc edukacyjna.”
„Świetnym pomysłem było umieścić tam dość sporo kobiet, kiedy wśród społeczeństwa często panuje przekonanie o „bezużyteczności” kobiet w zakresie czasu wojny i okupacji.”
Projekt finansowany jest przez Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” (EVZ) oraz Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach programu YOUNG PEOPLE remember.
Patronaty:
Jewish.pl
ngo.pl
Instytut Judaistyki Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich
Oświęcimski Instytut Praw Człowieka