Zastopuj hejt. Kurs e-learningowy

Czy uważasz, że prawa człowieka powinny być tak samo chronione w ,,wirtualu’’ i ,,realu’’? Dobrze wiesz, że bardzo często w praktyce tak nie jest, bo w sieci ,,hejtowanie’’ jest wszechobecne… Zresztą, w przestrzeni publicznej też nie jest dużo lepiej… Coś trzeba z tym zrobić… Ale jak pogodzić wolność słowa z realną ochroną tych, którzy są obiektami ,,hejtu’’ z powodu cech, których zmienić nie mogą?

Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w kursie ,,ZASTOPUJ HEJT’’ na temat istoty mowy nienawiści, jej kulturowego wpływu, psychologicznych i społecznych skutków oraz sposobów na przeciwdziałanie  temu zjawisku. ,,ZASTOPUJ HEJT’ jest przeznaczony dla osób, które zainteresowane są  zagadnieniem walki z ,,hejtem’’ i promocją kultury praw człowieka. Nie wymagamy przygotowania z zakresu teorii dotyczącej mowy nienawiści i jej prewencji. Przygotowaliśmy 8 modułów tematycznych. Wystarczy, że wybierzesz i ‘przerobisz’ 5 z nich i  możesz otrzymać certyfikat ukończenia kursu „ZASTOPUJ HEJT”. Zachęcamy jednak do wzięcia udziału w całości  e-kursu, gdyż zależy nam, abyś skorzystał/a z tego wyjątkowego narzędzia w sposób wyczerpujący. Kurs został stworzony  w ramach projektu ,,Program antywirusowy: nie dla mowy nienawiści w Internecie!’’. Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Życzymy Ci wielu inspiracji do działania przeciwko ,,hejtowi’’ i wspierania kultury praw człowieka i tolerancji. Dziękujemy Ci za zaangażowanie w tak ważną sprawę oraz zapraszamy do dzielenia się z siecią aktywistów Humanity in Action pomysłami na innowacyjne i skuteczne anty-hejtowe inicjatywy.


Autorzy kursu: Monika Mazur-Rafał (red.), Magdalena Szarota, Przemysław Iwanek, Katarzyna Karwacka, Paulina Janczyk, Magdalena Chrzczonowicz.