Czy potrafisz wyobrazić sobie sytuację, kiedy Twojej inicjatywie czy Twojej organizacji nie brakuje środków na działalność?!Co by się wtedy stało? O ile łatwiej byłoby Ci osiągnąć zakładane cele i naprawiać świat? O ile dalej mogłyby sięgać Twoje plany i marzenia Twojego zespołu ?
Sami pracując w trzecim sektorze wiemy, że jedną z podstawowych umiejętności prowadzenia organizacji pozarządowej jest przedsiębiorczość, czyli umiejętność zarządzania zasobami, które już mamy, a także zdobywanie nowych. Jednym ze sposobów na pozyskiwanie środków niezależnie od funduszy publicznych jest prowadzenie organizacji w nurcie przedsiębiorczości społecznej. Przedsiębiorczość społeczna to swego rodzaju połączenie sfer biznesu i aktywizmu. Przedsiębiorstwo społeczne, a przede wszystkim rozwiązanie jakiegoś ważnego problemu społecznego i które jest prowadzone w sposób długofalowy i zrównoważony, a zyski są reinwestowane w dalsze, szerzej zakrojone rozwiązywanie danego problemu. Często przedsiębiorczość społeczna jest kojarzona z biznesem, ale również i inicjatywy czy organizacje pozarządowe mogą tę ideę wykorzystać w swojej działalności – naprawiać świat, jednocześnie będąc niezależnymi od środków publicznych. Dlatego też zapraszamy do…
SZKOŁY DZIAŁANIA
Szkoła Działania to program przedsiębiorczości społecznej, podczas którego rozkręcisz biznes społeczny, kampanię społeczną lub nabierzesz pomysłów na pozyskiwanie funduszy dla Twojej organizacji lub inicjatywy. Program obejmuje dwa weekendowe zjazdy, dwa webinaria i cztery sesje coachingowe. Pierwsza edycja rozpocznie się w październiku 2017 r. i potrwa do kwietnia 2018 r. Szkoła jest skierowana do młodych (w wieku 18-25 lat) aktywistów i aktywistek, działaczy i działaczek społecznych z całej Polski, którzy mają pomysł na biznes społeczny lub którzy chcieliby rozpocząć działalność gospodarczą w swojej organizacji, a także poznać inne osoby działające na rzecz praw człowieka, równości społecznej, społeczeństwa otwartego, itp. Jeśli jesteś zainteresowany/a udziałem w projekcie, a nie mieścisz się w limicie wieku, to skontaktuj się z nami:)
Celem Szkoły Działania jest wsparcie młodych działaczy/działaczek społecznych we wprowadzaniu zmiany społecznej dzięki zastosowaniu narzędzi z zakresu przedsiębiorczości społecznej. Uczestnicy i uczestniczki będą pracować nad swoimi pomysłami produktów lub usług, które bezpośrednio lub/i pośrednio przyczynią się do rozwiązania jakiegoś społecznego wyzwania (np. prawa człowieka, otwarte społeczeństwo, tolerancja, równość szans i praw, itp.). Dzięki programowi lepiej poznają proces tworzenia i testowania produktu; budowania marki; nawiązywania i utrzymywania ścisłej współpracy z mediami; wykorzystywania mediów społecznościowych; pozyskiwania sojuszników/czek i wolontariuszy/szek; organizowania udanej kampanii crowdfundingowej; opracowywania aplikacji grantowych, a także przybliży elementy prawa własności intelektualnej. Ponadto, wszyscy uczestnicy i uczestniczki będą mieć możliwość udziału w 4 sesjach coachingowych, które pomogą im sprecyzować swoją strategię działania.
Jeśli chcesz się dowiedzieć:
- jak wymyślić produkt lub usługę, która będzie rozwiązywać ważny problem,
- jak rozkręcić i przeprowadzić kampanię crowdfundingową,
- jak nawiązać trwałą relację z mediami,
- jak umiejętnie zaprezentować swój pomysł w mediach: na czym się skupić, czego unikać
- jak mierzyć efekty i opowiadać o Twoich działaniach, żeby przekonywało do poparcia Twojej inicjatywy,
- jak pisać wnioski grantowe, żeby zdobyć fundusze,
- jak zbudować markę biznesu społecznego/organizacji, jak ją komunikować i zarządzać,
- jak współpracować z wolontariuszami,
… to wyślij zgłoszenie przez formularz zgłoszeniowy do 8 października 2017 r. E-mail z akceptacją uczestników i uczestniczek wyślemy do 13 października 2017r.
Koszt uczestnictwa w Szkole Działania, obejmujący koszty programowe, wyżywienie, nocleg i częściowe zwrot kosztów kosztów dojazdu (50%), to ok. 900 zł. Jednakże, dzięki wsparciu fundatora, Fundacji “Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” (EVZ), uczestnicy i uczestniczki za program płacą 0 zł!
W razie pytań, prosimy o kontakt na szkoladzialania@humanityinaction.org lub telefonicznie (+48) 22 635 01 50 .
Szkoła Działania powstała dzięki wsparciu fundatora, Fundacji “Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” (EVZ)